محمد حسن مجیدی

محمد حسن مجیدی

من از سال ۱۳۸۲ و در دوره دانشجویی وارد بازار کار در حوزه شبکه شدم و در طول بیش از ۲۰ سال گذشته به صورت مستمر در همین حوزه فعالیت داشتم. در این مدت تجارب زیادی در حوزه طراحی و مدیریت پروژه‌هایی از ابعاد ملی گرفته تا پروژه‌های کوچک در حوزه مراکز داده، زیرساخت شهر هوشمند، شبکه‌های LAN، سیستم‌های فیبر نوری و FTTx، سیستم‌های امنیتی، ایمنی و حفاظتی و… کسب کرده‌ام که به تعدادی از پروژه‌های مربوطه در رزومه پیوست اشاره شده است.

تحصیلاتم لیسانس مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار) و فوق لیسانس MBA گرایش مدیریت استراتژیک است. ضمن این که چند مدرک تخصصی مربوط به شغلم از شرکت‌های انگلیسی و آمریکایی دارم که در دبی کسب کرده‌ام. بیش از ۸ سال است که در معتبرترین مراکز آموزش تخصصی  ICT در ایران مشغول تدریس در حوزه‌های مربوطه هستم و سابقه مشارکت در تألیف کتاب تخصصی در حوزه مراکز داده هم دارم.

در سال‌های اخیر به عضویت حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درآمده و مشاور رتبه ۳ سازمان در حوزه شبکه هستم. سال‌هاست در شبکه‌های اجتماعی (به خصوص توییتر) به نقد مسائل حوزه ICT می‌پردازم و نظراتم در مواردی در مهم‌ترین رسانه‌های تخصصی ICT کشور منعکس شده است؛ از جمله چند نقد تخصصی بر ویرایش‌های مختلف طرح صیانت که در این رابطه در چند جلسه بررسی تخصصی با حضور کارشناسان مربوطه هم شرکت داشته‌ام. مایلم در دوره جدید فعالیت سازمان، به صورت تشکیلاتی هم وارد فعالیت صنفی شوم و در کنار دوستان و همکاران بزرگوار به سهم توان اندک خودم قدم کوچکی برای صنعت فاوای ایران بردارم.

همواره از ایجاد ارتباطات جدید استقبال کرده و از همین‌جا دست خود را جهت آشنایی بیشتر با همکاران عزیز دراز می‌کنم.